enkel voor abonnees

Drie Belgen dood door corona

binnenland - 11 03 2020
Minister van Volksgezondheid Maggie De Block en dokters geven uitleg
Minister van Volksgezondheid Maggie De Block geeft samen met dokters uitleg over de plannen van de overheid. Foto Belga / B. Doppagne

Het corona-virus krijgt België in de greep. De regering vraagt om grote optredens in een zaal te schrappen. Ons land heeft nu ook al drie doden door het virus.

In een ziekenhuis in Brussel stierf een vrouw van 90 jaar. Zij was al langer ziek. Toch is corona de oorzaak van haar dood. Dat zegt de overheid. Ook een man van 73 jaar stierf door het virus. Hij lag al sinds 3 maart in een ziekenhuis in Brussel. Een andere man van 86 jaar stierf in een rusthuis in Sint-Genesius-Rode. Hij lag daar in afzondering omdat hij het virus had. Op woensdagochtend waren er in heel België 314 mensen besmet.

Handen wassen

Om te voorkomen dat je het virus krijgt, was je best vaak je handen met zeep. En geef je geen handen of kussen. Onze regering wil niet wachten op meer besmettingen. Ze wil geen toestanden zoals in Italië. Dat land ligt de volgende weken bijna volledig stil. Corona maakte er al 460 doden. 

Grote groepen

Onze regering vraagt nu om de volgende twee weken geen grote groepen mensen bij elkaar te brengen. Optredens in zaal met 1.000 mensen vinden best niet plaats. Veel organisatoren stoppen daarom al hun optredens. Veel rusthuizen willen tijdelijk geen bezoek meer toelaten. Mensen boven 80 jaar zijn kwetsbaar voor het virus.

Uit